Menu

120 partners op Duitse Businessavond

vrijdag 6 maart 2020

Duits-Nederlandse Businessavond met meer dan 120 bedrijven en hoofgast Friedhelm Funkel.

Donderdagavond 5 maart vonden meer dan 120 Duitse en Nederlandse ondernemers hun weg naar de Businessruimte van Covebo Stadion - De Koel - in Venlo. VVV-Venlo bevestigde daar haar rol als platform en verbinder voor Duits-Nederlandse zakelijke relaties in de regio Limburg-Niederrhein. De avond droeg het thema "Succesvol Grensoverschrijdend". Na de ontvangst van de gasten door Duitsland Manager Robert Pinior van VVV-Venlo, interviewde moderator Marcel Abrahams vertegenwoordigers van partners van het Businessevent. Dat waren deze avond Charlotte Reinfrank van het Agentschap voor Economische ontwikkeling van Noord-Rijnland-Westfalen (NRW.Invest), Bertram Gaiser van Standort Niederrhein GmbH en Tys van Elk van de Nederlandse tegenhanger LIOF. Zij spraken over de kansen voor lokale bedrijven aan de andere kant van de grens.

Het gezelschap werd vervolgens in twee groepen verdeeld. Alle Nederlandse gasten ontvingen gedetailleerde informatie over de kansen voor hun bedrijf op de Duitse markt in de grensregio door NRW.Invest en Standort Niederrhein, terwijl Duitse bezoekers interessante inzichten kregen in de financieringsmogelijkheden die het LIOF biedt in het Limburgse grensgebied. Na deze onderhoudende break-out sessies kwamen alle gasten weer bij elkaar. Een panel, bestaande uit vier succesvolle ondernemers, deelde hun verhalen en ervaringen op het gebied van Duits-Nederlandse samenwerking. Pierre Vincent (Managing Director van EGN Entsorgunggesellschaft Niederrhein), Han Groot Obbink (Managing Director van Wunderland Kalkar), Steffen Heythausen (Managing Director van Personato Germany) en Joost Helwegen (Managing Director van Hutchison Ports Venlo) vertelden over mooie en succesvolle grensoverschrijdende ervaringen. Voordat de gasten heerlijk konden gaan genieten van typische Duitse en Nederlandse snacks, zoals bitterballen en currywurst, gaf Vincent Pijnenburg, lector van de Fontys Hogeschool Venlo, een interessante presentatie over de intensieve grensoverschrijdende handelsbetrekkingen tussen Nederland en Duitsland. Daarna voerde moderator Marcel Abrahams een interessant vraaggesprek met oud Bundesliga-speler en coach Friedhelm Funkel. Die wist het publiek met talloze anekdotes uit zijn indrukwekkende carrière te enthousiasmeren en verwierf sympathie met een duidelijke mening over actuele onderwerpen in de voetbalwereld. De aanwezige gasten konden, ter afsluiting van de avond, netwerken onder het genot van een smakelijk buffet.

mf2