Menu

ADO Den Haag - VVV-Venlo 1-1

zaterdag 20 januari 2018

Een luxeprobleem is geen echt probleem. Het feit dat de voltallige selectie van VVV-Venlo fit en inzetbaar was voor aanvang van de wedstrijd in Den Haag was dan ook vooral plezierig. En het feit dat de technische staf koos voor dezelfde elf die voor de winterstop wonnen van Heracles is geen verrassing te noemen. Dat betekende dat de weer fitte captain Danny Post op de bank moest beginnen. En dat gold ook voor de beide aanwinsten Romeo Castelen en Emil Riis Jakobsen. 

De coaching van VVV-Venlo was in handen van Jay Driessen. Hij verving Maurice Steijn, die de laatste wedstrijd van zijn schorsing uit moest zitten. De eerste kans was voor de Venlonaren. De bal werd in een scherpe counter op het hoofd van Van Crooy gelegd die de vrijstaande Thy bediende. De Duitser raakte de bal niet goed en de kans ging verloren. Met een klein kwartier op de klok werd de thuisclub voor het eerst gevaarlijk. Een corner werd niet goed weggewerkt en Johnsen schoot van dichtbij naast.  Even later was het Van Bruggen die namens VVV hard uithaalde. Doelman Zwinkels had de handen vol aan het harde schot. In de 23e minuut kwam ADO op voorsprong. De goal werd gemaakt door Bjørn Johnsen, die een schot vlak voor Unnerstall van richting veranderde. De keeper was op slag kansloos. 

In de 28e minuut was VVV dicht bij de gelijkmaker. Een voorzet van Thy werd door Hunte niet op waarde geschat. De Venlose aanvaller kreeg zijn voet net niet tegen de bal. Tot de rust gebeurde vervolgens niet veel meer, waardoor de Haagse voorsprong op het scorebord bleef staan. 

Beide ploegen kwamen ongewijzigd uit de catacomben. Ook in het spelbeeld veranderde aanvankelijk niet veel. Het spel was onrustig en aan beide kanten werden veel fouten gemaakt. Dat leverde wel een aantal vermakelijke situaties en veel spanning op voor een neutrale toeschouwer, maar 'goed' was de wedstrijd niet.  De eerste mogelijkheid na de hervatting was voor de thuisclub. Falkenburg kopte recht in de grijpgrage handen van Unnerstall. Aan de andere kant mocht Vito van Crooij uithalen, maar zijn schot miste kracht en kon Zwinkels in de Haagse goal niet verontrusten. 

Halverwege de tweede helft werd Thy onreglementair gestopt door Immers. De vrije schop van Leemans die volgde werd hard ingekopt door Promes, maar leverde niet meer op dan een hoekschop. In de tegenaanval was ADO dicht bij een tweede treffer. En zo bleef het spel op en neer golven. Na 70 minuten was het VVV dat weer voor gevaar zorgde. De ingevallen Tristan Dekker zette de bal loepzuiver voor op het hoofd van Van Crooij. De kopbal van de Venlonaar belandde op de paal. De gelijkmaker hing langzamerhand in de lucht. 

Halverwege de tweede helft werd Thy onreglementair gestopt door Immers. De vrije schop van Leemans die volgde werd hard ingekopt door Promes, maar leverde niet meer op dan een hoekschop. In de tegenaanval was ADO dicht bij een tweede treffer. En zo bleef het spel op en neer golven. Na 70 minuten was het VVV dat weer voor gevaar zorgde. De ingevallen Tristan Dekker zette de bal loepzuiver voor op het hoofd van Van Crooij. De kopbal van de Venlonaar belandde op de paal. De gelijkmaker hing langzamerhand in de lucht. 
Met nog een kwartiertje op de klok maakte Romeo Castelen zijn debuut bij VVV. Hij kwam in het veld in plaats van verdediger Promes, wat de bedoelingen van Jay Driessen op de Venlose bank duidelijk maakte: de gelijkmaker forceren met een extra aanvaller. De druk op het Haagse doel nam toe en in de 83e minuut zette Opoku hard voor op Van Crooij die de bal niet lekker raakte. Alweer een kans gemist! Een minuut later was het opnieuw Opoku die de bal voor zijn voeten had liggen. Dit keer schoot hij zelf, maar de bal ging naast. In de 86e minuut was het dan toch raak. Opoku werd alleen op Zwinkels af gestuurd door Thy op het randje van buitenspel en hij maakte geen fout: 1-1 en de gelijkmaker was dik verdiend. 
In blessuretijd kreeg Seuntjens nog een dikke kans. De bal ging via de Haagse keeper net over. De druk bleef, maar een tweede Venlose goal bleef uit. Opnieuw één punt in een uitwedstrijd en dat was toch best lekker. 

ADO Den Haag - VVV-Venlo 1-1 ( 1-0 )
Doelpunten:23. Bjørn Johnsen 1-0, 86. Opoku 1-1. 
Scheidsrechter: Dennis Higler.
Gele kaarten: Janssen, Seuntjens en Van Crooij (VVV-Venlo).
 
Opstelling VVV-Venlo:Unnerstall; Rutten ( 65. Dekker ), Promes ( 76. Castelen ), Töseler en Janssen; Seuntjens, Van Bruggen en Leemans; Van Crooy, Thy en Hunte ( 67. Opoku ). 

mf2