Menu

Chinese voetballers te gast in Venlo

vrijdag 28 september 2018

Een voetbalteam met begeleiding uit China is de komende tien weken te gast bij VVV-Venlo. Het bezoek is het resultaat van een samenwerking tussen de BSU (Beijing Sport University) en VVV-Venlo.

Het team bestaat uit 22 spelers tussen de 14 en 16 jaar en drie begeleiders. Het gezelschap verblijft in Hegelsom en draait dagelijks een voetbalprogramma waarbij ze begeleid worden door de jeugdtrainers van VVV-Venlo.
Naast het sportieve deel, krijgt de groep ook een cultureel en educatief programma aangeboden, waarbij ze Nederland en de gemeentes Horst aan de Maas en Venlo in het bijzonder leren kennen. Zo gaat het gezelschap onder meer een bezoek brengen aan het Limburgs Museum in Venlo, het Oorlogsmuseum in Overloon en het Van Goghmuseum in Amsterdam.
Komend voorjaar zal opnieuw een team gedurende tien weken te gast zijn. De bedoeling is dat het partnership leidt tot verdere samenwerking waarbij kennis wordt gedeeld op sportief, educatief en cultureel vlak.

mf2