Menu

Hard onderuit tegen Feyenoord

zaterdag 6 maart 2021

Na het bekertreffen in Arnhem, afgelopen dinsdag, mocht VVV-Venlo zaterdag tóch naar De Kuip. Daar trof het om 16.30 uur vaste bespeler Feyenoord. Op het prachtige grasveld van de Rotterdammers, meost VVV aantreden zonder clubtopscorerer Goergios Giakoumaks, maar ook zonder Zinedine Machach, Tassos Donis, Tristan Dekker, Leon Guwara en Vito van C

De wedstrijd begon gelijk opgaand. De eerste echte kans was in de 11e minuut voor de bezoekers in het blauw met goud. Pachonik kwam goed op via rechts. Zijn voorzet werd nog gesmoord, maar de bal kwam via via bij Josua John, die een panklare voorzet afleverde op Torino Hunte. De vleugelflitser kreeg z’n hoofd echter niet helemaal goed tegen de bal, anders had hij Marsman moeilijer kunnen maken. Dat gebeurde nu niet.  Aan de andere kant was de eerste de  betse kans van Feyenoord wél raak: Tobias Pachonik verspeelde de bal op een gevaarlijk plaats aan Sinisterra. Die vond voor het doel Toornstra, die op zijn beurt Thorsten Kirschbaum kansloos liet met een schuiver in de hoek: 1-0. Het was tot dan toen nog niet gevaarlijk geweest voor het doel van de VVV-goalie. Zuur voor VVV, dat in de eerste fase heel aardig voetbal liet zien. En het werd nog erger voor de bezoekers, in de 18e minuut moest Kirschbaum een corner toestaan na een gevaarlijk schot van Kökcü. Uit die corner wist Geertruida één minuut later ongehinderd in te koppen: 2-0. In de 25e minuut moch Köccü weer aanleggen van 20 meter. Opnieuw volgende er een corner en opnieuw mocht een Feyenoorder ongehinderd koppen. Ditmaal was het Sinisterra die zo vrij als een vogeltje mocht inkoppen. Hoe was het toch mogelijk? In de defensie van VVV-Venlo en met name bij de cornersituaties stond het op dat moment niet goed. Post en consorten moeten daar wat sleutelwerk verrichten. Dat werd op het half uur nog maar eens pijnlijk duidelijk: Linssen werd door Kökcü precies op maat bediend en liep ongehinderd op Thorsten Kirschbaum af. De kleine Limburgse wist zich wel raad met die buitenkans: hij verschalkte de Duitse VVV-goalie met een subtiel lobje: 3-0. Het leek een monsterscore te gaan worden in de Rotterdamse Kuip, al maakte Feyenoord ook niet echt de indruk zeer gedreven en gretig te zijn. Het grote verschil lag met name aan het gebrek aan gedrevenheid bij de bezoekers. Met een doordeweekse bekerwedstrijd in de benen en het ontbreken van een vijftal potentiële basisspelers lag er uiteraard wel een argument aan ten grondslag. VVV moest echter wél wat gaan doen om het niet die zelfde richting uit te laten gaan als de bewuste 24e oktober 2020 tegen Ajax. Toen stond het 0-4 met rust. Ditmaal was er in de 39e minuut een grote mogelijkheid op die zelfde ruststand op het bord te zetten. Malacia probeerde het van twintig meter en mikte behoedzaam richting de kruising. Thorsten Kirschbaum liet echter zijn klasse zien en duwde het leer uit de winkelhaal: corner. Ook uit die corner mocht een Feyenoord weer koppen. Het was echter ditmaal niet goed genoeg voor een treffer. Bij VVV-Venlo lukte er in de eerste helft helemaal niks. Kwamen de Venlonaren al in de buurt van Marsman, dan was de eindpass of de aanname niet zorgvuldig. Dat overkwam Mertian Shabani in de 43e minuut. Een voorzet van John bereikte de Duitser bij de tweede paal, maar de actie die de middenvelder in gedachten had, kwam niet tot wasdom. Aan de andere kant mocht Malacia, na een goed overstapje van Kökcü vrij uithalen, maar de back had zijn vizer niet op scherp staan. Daardoor bleef de ruststand op 3-0 steken. Na rust moest er uit een ander vaatje getapt gaan worden door de Venlose club. Voor Hans de Koning en zijn staf een behoorlijke opgave…

Na rust een ongewijzigd elftal voor VVV-Venlo. Ook bij Feyenoord had Dick Advocaat géén wisselingen doorgevoerd in de pauze. Uit de eerste tien minuten bleek, dat VVV-Venlo de linies meer gesloten trachtte te houden. Dat leidde in de eerste fase van de tweede helft ook tot het feit dat de thuisploeg géén kansen kreeg. VVV-Venlo wél. Weliswaar moest die kans uit een dood spelmoment komen, Christos Donis werd op 25 meter van het doel tegen de vlakte gelopen, maar het was een mogelijkheid. Meritan Shabani pakte zich de bal en legde aan voor de vrije trap. De Duitser krulde de bal richting het doel van Marsman, maar zijn poging strandde in schoonheid. VVV had het wel beter op orde in de tweede helft. Het oogde een heel stuk feller en de Venlonaren hadden ook meer balbezit. Toch was het weer hetzelfde euvel als in de eerste helft: Feyenoord kwam de eerste keer in de Venlose zestien en scoorde meteen. Het was een situatie met een afgevallen bal die van de voet van Kristopher da Graca goed viel voor Toonstra. Die haalde verwoestend uit: 4-0. Meteen na die goal moest Danny Post het veld geblesseerd verlaten. Hij werd vergezeld naar de douche door Tobias Pachonik en Torino Hunte. Voor hen kwamen Simon Janssen, Chris Kum en Yahcuroo Roemer in het veld. Die drie zagen even later Berghuis bijna een fraaie krul in de kruising deponeren. De topscorer van Feyenoord mikte echter net te hoog en legde de bal op het dak van het doel. Feyenoord leek het wel goed te vinden en zette niet meer echt aan. Daardoor kon VVV meer naar voren gaan drukken en was het Josua John die in minuut 69 een schot kon produceren. Marsman zag de inzet van de vleugelspeler echter langs hobbelen. Aan de andere kant zag Thorsten Kirschbaum een betere poging langs suizen. Beter echter helaas niet voor VVV, maar wél voor Berghuis. Die maakte met een geplaatst schot de vijfde van de avond. Meteen na de goal kwam Wassim Essanoussi het veld in voor Meritan Shabani.

In het slot van de wedstrijd was het wedstrijdbeeld duidelijk. Feyenoord speelde frivool verder en VVV kon alleen maar tegenhouden. Christos Donis werd nog naar de kant gehaald en Arjan Swinkels kwam voor hem in de ploeg. Een zesde tegendoelpunt kon echter niet meer voorkomen worden. Botteghin kopte vrij raak uit een hoekschop van Berghuis. Afgelopen week tegen Vitesse ging VVV strijdend ten onder, vandaag kwam het veel tekort in Rotterdam-Zuid met een keiharde nederlaag als gevolg. Het vizier moet op de komende belangrijke wedstrijden. Dat begint aanstaande dinsdag al met de inhaalwedstrijd thuis tegen Sparta. Dan gaat het om de keiharde knikkers. Om 18:45uur wordt er dinsdag afgetrapt in Covebo Stadion - De Koel -.

Feyenoord - VVV-Venlo 6-0 ( 3-0)
Toornstra ( 1-0 ), Geertruida ( 2-0 ), Linssen ( 3-0 ), Toornstra ( 4-0 ), Berghuis ( 5-0 ), Botteghin ( 6-0 ).
Scheidsrechter: Van de Graaf
Geel: - 

Feyenoord: Marsman, Geertruida, Botteghin, Senesi, Malacia ( 70. Haps), Toornstra, Fer ( 70. Diemers), Kökcü ( 77. Teixeira), Berghuis, Linssen ( 70. Bozenik), Sinisterra ( 77. Jorgensen).
VVV-Venlo:
Kirschbaum, Pachonik ( 63. Kum), Gelmi, Da Graca, Schäfer, Post ( 63. Janssen), Shabani ( 73. Essanoussi), C. Donis ( 80. Swinkels), John, Arias, Hunte ( 63. Roemer).

 

mf2