Menu

Jeugdspelers maken debuut

woensdag 26 september 2018

Drie jeugdspelers maakten dinsdagavond in Naaldwijk hun officiële debuut in het standaardteam van VVV-Venlo. De eerste was Simon Janssen ( 18 ) die in de 73e minuut Tino-Sven Sušić af kwam lossen op het Venlose middenveld. Zeven minuten later kwam Sem Steijn ( 16 ) in het veld voor Danny Post en in de 86e minuut maakte de ook 17-jarige Yahcuroo Roemer zijn eerste officiële minuten in het profvoetbal toen hij Patrick Joosten kwam aflossen. Janssen luisterde zijn debuut ook nog eens op met een gele kaart. Een vierde talent, gisteren bankzitter, maakte vorig seizoen al zijn debuut: Evert Linthorst maakte in de competitiewedstrijd tegen Ajax zijn eerste ‘echte’ minuten. Het enige talent dat bij de selectie hoort maar nog niet gedebuteerd heeft, is doelman Bram Verbong. Maar hij blijft geduldig. “Voor een keeper is het altijd lastiger. Het is toch een kwestie van geduld hebben en hard blijven werken, zodat ik er klaar voor ben als de trainer me nodig heeft.”

Hoofd opleiding Roger Bongaerts reageerde enthousiast op het drievoudige debuut. “Lekker man! Het is zo mooi om te zien dat ze een kans krijgen in een officiële wedstrijd. Ik ben echt trots.” Het is een taak van de jeugdopleiding om spelers op te leiden zodat ze wellicht een carrière als profvoetballer kunnen opbouwen. “Dan is zo’n debuut natuurlijk een fantastische eerste stap. Het geeft ook aan dat we als opleiding goed bezig zijn. Ja, dit is prachtig!”

mf2