Menu

Lennart Thy wint FIFA Fair Play Award

dinsdag 25 september 2018

Oud-VVV’er Lennart Thy heeft op het jaarlijkse FIFA-gala in London de Fair Play Award gewonnen. De sportiviteitsprijs wordt jaarlijks uitgereikt aan een voetballer, club, supporter of sportbond die in het voorbije jaar een voorbeeldfunctie heeft gehad op het gebied van sportiviteit en fair play.

Thy kreeg de prijs omdat hij met zijn stamceldonatie een leven kon redden, al miste hij daardoor de competitiewedstrijd van VVV-Venlo tegen PSV. Bovendien bleek hij nog lange tijd de naweeën te ondervinden van de stamceldonatie, die lichamelijk erg zwaar was.
Op het gala in London zei Thy dat hij het niet meer dan normaal vond om te proberen een mensenleven te redden toen hem die kans gegeven werd.

Thy, die momenteel speelt voor de Turkse club Erzurumspor, is de opvolger van de Togolese voetballer Francis Koné, die de prestigieuze prijs vorig jaar won nadat hij het leven van een tegenstander had gered die bewusteloos was en zijn tong dreigde in te slikken.

mf2