Menu

Één jaar na dato, Jerold Promes

zaterdag 22 februari 2020

Vrijdagavond 22 februari 2019, VVV-Venlo - Heracles Almelo. Om 20:00uur fluit scheidsrechter Erwin Blank voor de start van speelronde 23 in de Eredivisie. Nog geen twaalf minuten staan er op het scorebord en bij een 0-0 stand houdt De Koel zijn adem in. Jerold Promes gaat op pijnlijke wijze naar het gras en lijkt niet snel op te kunnen staan. Het spel ligt zodanig lang stil dat Blank besluit om de wedstrijd tijdelijk te staken en Promes wordt met de ambulance afgevoerd naar het ziekenhuis. Een gebroken knieschijf werd er geconstateerd op deze gitzwarte dag voor hem. Nu, een jaar later, maken we de balans op met de verdediger, die 158 officiële wedstrijden speelde voor de Venlonaren.

Het moment
Promes neemt ons mee terug naar het vreselijke moment, dat zijn leven vanaf dat moment veranderde: ‘’Ik weet zelf nog steeds niet hoe het precies gebeurde. Ik kreeg de bal ingespeeld van Nils Röseler aan de rechterkant van het veld en ik wilde Peniel Mlapa bereiken met een lange bal. Ik zette mijn standbeen neer en ik voelde direct dat er iets mis was met mijn knie. In eerste instantie dacht ik dat de spits van Heracles mij raakte maar achteraf bleek dat niet het geval te zijn. Toen ik op de grond lag en ik keek naar mijn knie, wist ik al hoe laat het was.’’

Nog geen dag later moest Promes worden geopereerd in het Sint Anna Ziekenhuis in Geldrop en in de periode die daarop volgde heeft de 35-jarige verdediger veel kunnen nadenken, zo vertelt hij: ‘’In de eerste zes weken na de operatie heb ik vooral op bed gelegen, omdat ik niet veel kon doen. Je gaat dan toch nadenken en komt tot de conclusie dat het heel lastig gaat worden om ooit nog terug te komen op hoog niveau. Daarentegen heb ik het inmiddels wel een plekje kunnen geven en ik probeer er evengoed alles aan te doen om zo snel mogelijk topfit te worden.’’

Revalideren
Vanaf het begin van het revalidatieproces tot nu heeft Promes veel steun gekregen vanuit VVV-Venlo en met name van Rinus Louwers, die regelmatig langskwam aan het adres van Promes. Momenteel is de Amsterdammer dan ook nog vaak te vinden in De Koel, die nog altijd volop bezig is met revalideren: ‘’Ik ben nog vier keer per week in het stadion. De maandag- en dinsdagtraining doe ik regelmatig mee en op woensdag rijd ik terug naar Almere en zit ik vaak in de sportschool. Op donderdag en vrijdag maak ik weer de reis naar Venlo om ook die ochtendtrainingen te volgen. De nachten breng ik dan door bij Johnatan Opoku of Tristan Dekker, omdat ik zelf niet meer in Venlo woon.’’

Promes geniet momenteel wel weer van het leven vertelt hij vanuit Madrid. Daar zit hij momenteel te genieten van een paar dagen ontspanning: ‘’Het leven is zonder het profvoetbal wel wat rustiger geworden. Als ik nog midden in het voetbal had gezeten had ik bijvoorbeeld binnen negen maanden weer op het voetbalveld moeten staan en die druk heb ik nu niet. Ik kan op mijn gemak herstellen en daarnaast ook genieten van de leuke dingen. Laatst was ik bijvoorbeeld een week naar Suriname en nu verblijf ik van een paar dagjes in Madrid. Destijds kon je er niet eventjes tussenuit omdat je elk weekend wel een wedstrijd had en dat vind ik momenteel wel heel fijn.’’

Boodschap
Promes heeft uiteraard nog een goede band met VVV-Venlo, probeert ook hier en daar een wedstrijd mee te pikken en hij heeft de draad wel weer te pakken: ‘’Ik vind het heel prettig en fijn hoe VVV is omgegaan met mijn situatie en dat ik nog steeds mijn herstel bij de club kan voortzetten. Daarnaast wil ik nog meegeven dat ondanks zo’n gebeurtenis niemand zich moet laten leiden door angst en gewoon moet genieten van de dingen die je leuk vindt!’’, aldus een tevreden Promes.

mf2