Menu

Partnerclub van de week : SV Blerick

dinsdag 5 oktober 2021

Deze thuiswedstrijd is SV Blerick als PartnerClub van de Week bij VVV-Venlo. Sportvereniging Blerick (SVB) werd opgericht op 24 juni 1930 en is ontstaan uit diverse fusies. Voorheen werd er in Blerick al gevoetbald onder de namen TONIDO (Tot Ontspanning Na Inspanning Door Oefening), RODA (Recht Op Doel Af), UVS (Uit Vriendschap Samen) en BFC (Blerickse Football Club). SVB heeft haar thuishaven op sportpark 't Saorbrook en het eerste elftal speelt dit seizoen in de 3e klasse C Zuid 2 KNVB. Zes senioren-, een veteranen- en 25 jeugdteams komen wekelijks in actie.SV Blerick heeft een roemrijk bekerverleden met als hoogtepunt het seizoen 1982-1983. Achtereenvolgens werden Groene Ster en de betaald voetbalorganisaties FC Eindhoven en PEC Zwolle uitgeschakeld, voordat AZ’67 in de achtste finales te sterk bleek. SVB was voor even landelijk sportnieuws. Veel spelers hebben vanuit deze amateurclub hun stap gezet naar het betaalde voetbal.

Om er enkele te noemen; Ger van Rosmalen (“Mister VVV”), Frans de Bruin, Jan van den Heuvel, Harold Stoter, Jacques Hermans, Jos van Aerts, Leo en Jacky Cordang, Peter van Deurzen, Hay Gaal, Ai en Tom van Bergen, André Orval, Hans Mevissen, Rob Hermans, Ino Paliama, Henk en Maurice Rayer, Jo Theunissen, Tom Assel, Ronny van Zeijst en “Juupke” Theuws. Vanaf 1998 organiseert SV Blerick als lokale organisatie een PartnerToernooi van VVV-Venlo, een zogenaamd Top-toernooi. Voorheen een U17-toernooi en vanaf 2016 een U14-toernooi. Een weekend lang is ’t Saorbrook het strijdtoneel voor nationale en internationale jeugdige talenten. Het clublied zegt in een notendop alles over SVB; “De S.V.B…..jónges die geit noeëts verlaore. Al zien weej ouk gen kampioen gewaore. Steeds hoeëger op, det is ós leus det is ós straeve. Daorum rope weej…. De S.V.B. zal leave.” SV Blerick zal in het zonnetje worden gezet voor het feit dat ze zijn benoemd tot PartnerClub van het Jaar 2019-2020. Door de corona omstandigheden bleef de huldiging tot heden achterwege. Voor meer informatie over SV Blerick zie de website www.svblerick.nl .

mf2