Menu

Stadionverbod maakt veel los

donderdag 23 augustus 2018

Het stadionverbod dat een VVV-supporter kreeg die afgelopen zaterdag na het duel tegen Ajax zijn billen liet zien aan het arbitrale trio, heeft veel losgemaakt onder de fans van de club. En dat is volkomen begrijpelijk. In eerste instantie werd, na het zien van de foto, ook intern hard gelachen om de ‘mooning-actie’ van de betreffende supporter.

Helaas is het ‘moonen’ slechts het halve verhaal. Op basis van getuigenverklaringen wordt namelijk een onderzoek ingesteld naar het maken van racistische oerwoudgeluiden door dezelfde supporter, die overigens net weer terug is na een eerder opgelegd stadionverbod. Hierover is rapport opgemaakt dat aan de KNVB is verstuurd. Het huidige voorlopige stadionverbod is dan ook nog geen definitief vonnis. Dat komt pas als het onderzoek is afgerond.

Racisme wordt niet getolereerd in voetbalstadions. Uiteindelijk is de KNVB verantwoordelijk voor de definitieve sanctie, waartegen de betreffende supporter na de uitspraak desgewenst in beroep kan gaan.

mf2