Menu

Via VVV TransferKracht naar PostNL

zaterdag 26 december 2020

Het project VVV Transferkracht van VVV-Venlo heeft als doel kandidaten, die kampen met een afstand tot de arbeidsmarkt, klaar te stomen voor werk. Eén van de deelnemers van traject 3 is Guy Neyenhuis ( 35 ). Hij kende afgelopen periode een succesvol traject wat uiteindelijk geresulteerd heeft in een baan bij Post NL.

Guy heeft lange tijd zonder baan gezeten. Het lukte hem maar niet om aan een baan te komen. De 35-jarige inwoner uit Tegelen gaf in een gesprek met de Gemeente Venlo aan graag iets met sport te willen doen. ‘’De medewerkers anticipeerden daar snel op en kwamen meteen met het project VVV TransferKracht’’, aldus Guy. ‘’De inspirerende omgeving in Covebo Stadion - De Koel - gaf direct een ‘wow-gevoel’ waardoor ik besloot om me voor de volle 100% in te zetten. Zo’n kans krijg je immers maar één keer. Die heb ik dus met beide handen aangepakt. Het voorwerk was gedaan door anderen, ik besefte me dat ik nu aan zet was om het succesvol af te ronden.’’

‘’Je moet soms door de zure appel heen bijten en het gewoon doen. Je hebt niks te verliezen.’’

Al bekent Guy eerlijk dat het niet altijd even makkelijk is gegaan: ‘’De opstart was best pittig. Alles was nieuw en dat was wel even wennen als je zolang niet met jezelf bezig bent geweest.’’ Het traject bij VVV Transferkracht kent dan ook zeker onderdelen die hij als ‘moeilijk’ heeft ervaren. Hierover zegt Guy: ‘’Je krijgt ook wel eens huiswerk mee. Of er zijn opdrachten die je eigenlijk liever niet wil doen, omdat je daar slecht in bent. Maar doordat je teamgenoten en de begeleiders je motiveren lukt het wél. Je moet soms door de zure appel heen bijten en het gewoon doen. Je hebt niks te verliezen.’’

‘’Profvoetballers gaan ook altijd voor het hoogste resultaat, dus ik nu ook. Met deze gedachte ben ik aan het project VVV TransferKracht begonnen.’’

De begeleiding, in de persoon van Transfercoaches Maud en Renée, heeft absoluut het verschil gemaakt voor Guy. ‘’Doordat ze altijd bereikbaar zijn voor hulp of gewoon een luisterend oor zijn krijg je ook een band met ze. Ook als het even tegenzit staan ze open voor het gesprek’’ Het project VVV Transferkracht hem veel goeds gedaan. De locatie, Covebo Stadion - De Koel - maakt het verhaal simpelweg af. ‘’We kregen een VVV-Venlo trainingspak waardoor ik, in combinatie met onze aanwezigheid in het stadion me een échte VVV-voetballer voelde. Profvoetballers gaan ook altijd voor het hoogste resultaat, dus ik nu ook. Met deze gedachte ben ik aan het project VVV TransferKracht begonnen.’’ Het werken in kleine groepjes beviel hem goed. ‘’Je krijg een bijzondere band met de andere groepsgenoten. Iedereen heeft hetzelfde doel. Samen sleep je elkaar door het proces heen en motiveer je elkaar. Er zijne ware vriendschappen ontstaan tijdens het project.’’

‘’Samen sleep je elkaar door het proces heen en motiveer je elkaar. Er zijne ware vriendschappen ontstaan tijdens het project VVV TransferKracht.’’

Het trajectonderdeel bewegen heeft Guy goed gedaan. Doordat het niet alleen gesprekken waren maar juist ook die extra actieve onderdelen heeft het project VVV TransferKracht zich onderscheiden ten opzichte van anderen trajecten. “Je beseft je dan pas op welke wijze beweging en gezonde voeding bijdragen aan het gehele proces gericht op het solliciteren en stappen zetten naar werk. Door deze bewustwording voel je je zelfverzekerder waardoor het solliciteren makkelijker gaat.’’

Inmiddels heeft Guy een baan gevonden bij PostNL waar hij werkt als logistiek medewerker. “Zonder dit project was ik daar misschien nooit terecht gekomen.’’ Guy geeft eerlijk aan dat dit niet zijn droombaan is: ‘’Het is wel een mooie stap om verder te groeien. Dit duwtje in de rug kwam precies op het juiste moment.’’ Naast het inkomen van de baan biedt het nog meer extra voordelen. ‘’Ik heb nu weer structuur gevonden in mijn leven en het geeft me voldoening. Dat vind ik misschien nog wel het allerbelangrijkste.’’

Guy kan dan ook iedereen aanraden om mee te doen met het project VVV Transferkracht ‘’De begeleiding, de locatie en uiteindelijk de weg naar een baan, dat zijn de absolute triggers om mee te doen aan dit project.’’

mf2