Menu

VVV in tweede helft onderuit

zondag 13 december 2020

Het was een mooie voetbalmiddag, zondag 13 december in Venlo. In Covebo Stadion – De Koel – scheen het zonnetje en Feyenoord toog naar Venlo voor de ontmoeting met de geelzwarten. De middag in Venlo begon echter met een naar gevoel voor keeper Thorsten Kirschbaum. Hij werd tijdens de wedstrijdvoorbereiding niet lekker en moest afhaken. Delano van Crooij nam zijn plek in de basisopstelling in.

Meteen na het fluitsignaal trok VVV ten strijde. Dat leverde in de beginfase overigens niet meer op dan een paar afgeslagen aanvallen. Feyenoord probeerde het in de derde minuut via een vrije trap en een corner, maar ook zij kwamen niet verder dan enkele ongevaarlijke ballen. Tot aan de zesde minuut. Een voorzet van Berghuis zeilde richting tweede paal. Waar Teixeira kon koppen. De rug van Arjan Swinkels bracht echter redding voor de thuisploeg, die en passant besloot om weer de aanval te zoeken. Een corner van Vito van Crooij leidde tot een tweede corner. Wederom was het Van Crooij die het leer voor slingerde. Evert Linthorst kon bij de tweede paal inkoppen, maar deed dat met te weinig kracht om doelman Marsman in verlegenheid te brengen. Het was de eerste echte kans van de wedstrijd voor de Venlonaren. Feyenoord daarentegen ging voor de volgende mogelijkheid op pad. Jorgensen kon bijna profiteren van een goeie voorzet van Berghuis vanaf rechts in de 11e minuut. Drie minuten later was het wederom Berghuis die zijn klasse liet zien. Na een afgeslagen aanval van VVV-Venlo ging de aanvaller over rechts op avontuur. Steffen Schäfer had het lastig met Feyenoord’s topscorer, die hem getruct afschudde en een schot produceerde wat net langs het doel ging van Delano van Crooij. Het was even billenknijpen in de Venlose verdediging. Gelukkig kregen de geelzwarten daarna even lucht en dat leidde meteen tot een gevaarlijk, verdekt schot van Guus Hupperts in minuut negentien. In de korte periode die volgde moest Arjan Swinkels na een sprint waar het hem in zijn hamstring schoot, het veld verlaten. Lukas Schmitz was zijn vervanger. De Duitser, afkomstig van Wolfsberger AC, de tegenstander waartegen Feyenoord afgelopen donderdag in de Europa League nog onderuit ging, nam de positie van linksback in. Steffen Schäfer verhuisde van de backpositie naar de positie van centrale verdediger naast Christian Kum. De grootse kans van de wedstrijd tot dan toe kwam op het halfuur op naam van Kökçü. Malacia hield op de achterlijn de bal ternauwernood binnen. Hij vond Kökcu op de rand van de zestien. Die omspeelde een VVV-verdediger en kon vrij aanleggen voor een wervelend schot. Dat spatte enkele milliseconden later op de lat boven Delano van Crooij uiteen. Daar had de thuisploeg mazzel. Even later weer een hachelijk moment. Berghuis peelde zich in de 32e minuut goed vrij en besloot met links uit te halen. Delano van Crooij was echter goed op zijn post en pakte het schot klemvast. De keeper, die vlak voor aanvang van de warming-up plotsklaps moest invallen voor Thorsten Kirschbaum, stond sowieso een goede pot te keepen. Hij zag vlak voor rust Bryan Linssen nog vanuit de draai op zijn kist schieten, maar het schot verdween naast. Het laatste woord voor rust was echter aan VVV-Venlo. Een voorzet vanuit de linkerkant werd door Georgios Giakoumakis én Guus Hupperts doorgekopt en viel voor de voeten van Vito van Crooij, die met een stuit uithaalde. Marsman kon de bal echter eenvoudig oppakken, waardoor de wedstrijd met de brilstand de rust in ging: 0-0.  

Na rust vielen er geen wissels te noteren. Wel was er meteen na twee minuten een blessurebehandeling nodig voor topscorer Georgios Giakoumakis. Hij kreeg tijdens een luchtduel een elleboog van Spajic in zijn nek geplant. Een geniepige overtreding van de Feyenoord-verdediger waarvoor hij niet werd bestraft. VVV-Venlo werd dat wel. Giakoumakis moest namelijk twee minuten later wél van het veld. Het was een aderlating voor de ploeg van Hans de Koning. Josua John nam de plek van de topscorer van de Eredivisie in de voorste linie in. Qua voetballen begon de tweede helft niet heel spectaculair. Een wegdraaiende voorzet van Josua John was het eerste wapenfeit na ruim tien minuten in het tweede bedrijf. In de 61e minuut was het Vito van Crooij die na een lange aanval gevonden werd op links. Hij speelde zich goed vrij en kreeg net te weinig tijd om goed te kunnen afronden. Enkele momenten later ontving Evert Linthorst de bal weer op het middenveld. Hij omspeelde Kökçü alsof hij er niet stond en speelde op rechts Guus Hupprts aan. Zijn voorzet was echter niet nauwkeurig genoeg om bij de tweede paal gevaar te kunnen stichten. Ook de daarop volgende voorzet van Josua John kon niet voor gevaar zorgen. Feyenoord zocht naar openingen in de hechte VVV-defensie. Dat lukt maar spaarzaam. Een schotje van Sinisterra in de 62e minuut was het eerste resultaat na rust. Berghuis deed dat even later nogmaals dunnetjes over, maar zijn inzet verdween naast het doel van Delano van Crooij. Drie keer is scheepsrecht, moeten ze in Rotterdam hebben gedacht. Toonstra legde in de 68e minuut aan vanaf 20 meter. De bal was Delano van Crooij te machtig: 0-1. Vijf minuten later was het Berghuis die hetzelfde recept beproefde. Hij trok naar binnen vanaf rechts en legde aan met zijn linker. De bal vloog met een krul in net achter Van Crooij: 0-2. Het verzet van de Venlonaren leek gebroken, maar nauwelijks een minuut later viel er toch een goeie kans op de 1-2 te noteren. Hunte werd echter vlak voor het lege doel door een Feyenoord-verdediger afgetroefd. In de 77e minuut was het wederom Toonstra die afdrukte na een scrimmage voor het doel: 0-3. Het zorgde voor een geflatteerde tussenstand.

De Rotterdammers deden het na dit doelpunt wat rustiger aan waardoor de Venlonaren konden opbouwen. In de 80e minuut wisselde trainer Hans de Koning nog eenmaal. Guus Hupperts mocht tien minuten voor tijd de kleedkamer op gaan zoeken en in zijn plaats kwam met nummer acht Zinedine Machach. Drie minuten later besloot ook Dick Advocaat te gaan wisselen.  Met nummer negen Jörgensen werd gewisseld voor Bannis en kwam Diemers het speelveld in voor Toornstra.

De Venlonaren kwamen via de linkerflank nog diverse keren tot een voorzet. Tot gevaar leidde dit echter niet. Door het verspelen van de bal op zo’n 25 meter van het doel van Delano van Crooij creëerde Feyenoord een kans waaruit een hoekschop kwam. Echter werd deze bal door niemand aangeraakt en mocht Van Crooij, ditmaal Vito, de bal opnieuw in het spel brengen. In de 88e minuut kwam de bal via Josua John bij Torino Hunte terecht maar die kreeg de bal niet in het net. Niet veel later kopte Chris Kum via een corner de bal over de keeper van Feyenoord. In de drie minuten extra tijd was het opnieuw Chris Kum die de bal bijna in het net kreeg bij keeper Marsman. Niet veel later floot scheidsrechter Kuipers voor het einde van de wedstrijd.

VVV-Venlo – Feyenoord 0-3 ( 0-0 )
Toornstra ( 69 ), Berghuis ( 73 ) en Toornstra ( 77 ).
Arbiter: Kuipers
Toeschouwers: 0

VVV-Venlo: D. van Crooij; Schäfer, Swinkels (Schmitz/27 ), Kum, Pachonik; Linthorst, Hunte, Hupperts (Machach/81 ), V. van Crooij; Giakoumakis (John/53 ), Arias 

Feyenoord: Marsman; Malacia, Senesi, Spajic, Geertruida; Kokcu, Toornstra (Diemers/84 ), Teixeira (Fer/76 ); Linssen (Sinisterra/58 ), Jörgensen (Bannis/84 ), Berghuis

 

 

mf2