Alles heej is VVV! De Koel! De Club! De Kleure!
Zondag 6 Februari 2022

Heerlijke overwinning in Maastricht

VVV-Venlo heeft de Limburgse derby tegen MVV op spectaculaire wijze gewonnen. In Maastricht wonnen de Venlonaren zeer overtuigend met afgetekende cijfers onder aanvoering van uitblinker Rayan El Azrak. Invaller Sven Braken bepaalde de eindstand met een geweldige omhaal op 0-5.

In De Geusselt ruimde trainer Jos Luhukay een basisplaats in voor nieuwelingen Sem Dirks en Richard Sedláček. Het van AZ overgekomen duo trainde pas twee keer mee, maar de trainer gooide de twee direct voor de leeuwen. Daar had Luhukay ook alle reden voor, aangezien El Azrak tegen FC Dordrecht met een doelpunt en assist ook direct belangrijk was na slechts een paar trainingen. De huurling van FC Utrecht trok die lijn in Maastricht moeiteloos door in de openingsfase. VVV schoot sowieso uit de startblokken en zat er vanaf het eerste fluitsignaal bovenop. Het scherpe begin werd ook al heel snel beloond. Nadat oud-MVV’er Joeri Schroijen in de eerste minuut al eens gevaarlijk was, kwamen de Venlonaren in de derde minuut op voorsprong.

Goudhaantje El Azrak
El Azrak kreeg net als afgelopen zondag tegen Dordrecht de tijd om vanaf randje zestien uit te halen en de middenvelder bewees opnieuw dat je hem die tijd niet moet geven. Met zijn rechterbeen plaatste El Azrak de bal strak in de verre hoek en daarmee liet hij MVV-doelman Romain Matthys kansloos. Na de snelle voorsprong nam VVV alles behalve gas terug en ging het direct op zoek naar het tweede doelpunt van de avond. In de eerste tien minuten was de ploeg van Luhukay via Nick Venema en El Azrak daar al een aantal keer dichtbij, maar na een kwartier was het ook daadwerkelijk opnieuw raak. Na een goede combinatie over de linkerkant met Simon Jansen zette Carl Johansson de bal voor, waarna El Azrak voor een verdubbeling van de marge zorgde. In het strafschopgebied kon hij de bal aannemen en uithalen, waarna de bal via doelman Matthys over de doellijn rolde.

VVV walst over MVV heen
In de fase na de tweede treffer was VVV wat minder gevaarlijk en drong MVV meer aan. Echte kansen voor de thuisploeg bleven echter uit. VVV speelde misschien wel de beste helft van het seizoen, terwijl MVV er voetballend totaal niet aan te pas kwam. Zo’n beetje elke keer als de Venlonaren richting het vijandelijke doel gingen, leverde dat gevaar op. Hoewel honderd procent kansen een tijdje uitbleven, leek VVV de wedstrijd in de laatste vijf minuten voor rust al te beslissen. Johansson kreeg het op zijn heupen en zette na een rush over de linkerflank voor op Schroijen, die de bal doortikte op El Azrak. Een Maastrichtse verdediger dacht nog net te voorkomen dat hij weer scoorde, maar toen de bal opnieuw voor de voeten van El Azrak lag, was er geen houden meer aan: 0-3. Een ongekende luxe voor VVV, dat drie minuten later zelfs nog een keer scoorde. Opnieuw speelde El Azrak een belangrijke rol door de bal perfect voor te geven op collega-huurling Venema. De spits zette van dichtbij vervolgens de ruststand van 0-4 op het scorebord.

El Azrak ongrijpbaar
Na de onderbreking bleef het spelbeeld onveranderd. MVV drong soms aan, maar het echte gevaar bleef van VVV komen. Ook in de tweede helft kwam dat veelal via El Azrak, die de hele wedstrijd ongrijpbaar was voor de Maastrichtse defensie. Tien minuten na rust was de spelmaker opnieuw dicht bij een doelpunt. Na een goede loopactie over de rechterkant van het veld legde hij de verdedigers opnieuw fraai in de luren, maar dit keer schoot hij net naast. Terwijl El Azrak in aanvallend opzicht de man was, maakten ook debutanten Derks en Sedláček veel indruk. De twee nieuwkomers zaten overal tussen en zorgden er mede voor dat MVV nauwelijks uitgespeelde kansen creëerde. De zeldzame keer dat de thuisploeg wel een grote kans kreeg, bleek Delano van Crooij een sta-in-de-weg. De doelman redde knap toen een MVV’er voor hem opdook.

Werelddoelpunt van Braken
In de minuten na de redding van Van Crooij was het weer VVV dat een aantal keer dicht bij een doelpunt was. De kansen volgden elkaar in rap tempo op, waarbij het hoogtepunt van de voet kwam van – u raadt het al – El Azrak. Vanaf randje zestien probeerde de absolute uitblinker het met een stiftje, maar doelman Matthys kon met een uiterste krachtsinspanning nog net voorkomen dat El Azrak hem op weergaloze wijze verschalkte. Twintig minuten voor tijd kwam dat weergaloze doelpunt er alsnog. Uitgerekend Maastrichtenaar Braken zorgde voor het absolute hoogtepunt van de avond, waar zelfs het thuispubliek alleen maar voor kon klappen. De spits stond twee minuten in het veld toen hij met een heerlijke omhaal een waar werelddoelpunt produceerde. Na het enige Maastrichtse doelpunt van de avond had VVV nog veel meer kunnen scoren, maar het bleef bij 0-5. En zo boekte de ploeg van Luhukay een heerlijke overwinning in de Limburgse derby.

MVV – VVV-Venlo: 0-5 (0-4)
3. 0-1, Rayan El Azrak.
14. 0-2, Rayan El Azrak.
40. 0-3, Rayan El Azrak.
43. 0-4, Nick Venema.
72. 0-5, Sven Braken.
Scheidsrechter: Blank
Gele kaart: Tobias Pachonik

Opstelling MVV: Romain Matthys; Tim Zeegers, Rico Zeegers, Orhan Dzepar, Lars Schenk; Leroy Labylle, Kai Bösing, Mitchy Ntelo; Saul Penders, Arian Kastrati, Mart Remans.

Opstelling VVV-Venlo: Delano van Crooij; Tobias Pachonik, Brian Koglin, Sem Dirks, Simon Janssen; Richard Sedláček, Tristan Dekker, Rayan El Azrak; Joeri Schroijen, Nick Venema, Carl Johansson.

Media

0-5 04 Februari 2022