Alles heej is VVV! De Koel! De Club! De Kleure!
Maandag 22 Mei 2023

VVV-Venlo begint dinsdag aan play-offs: "Alles is mogelijk"

VVV-Venlo begint dinsdagavond om 18.45 uur aan de play-offs om promotie naar de Eredivisie. De Venlonaren starten met een thuiswedstrijd tegen Willem II en trainer Rick Kruys blikt daarop vooruit.  

Afgelopen vrijdag sloot VVV de competitie af met een 1-1 gelijkspel op bezoek bij Jong FC Utrecht. Dat gelijkspel was Kruys echter alweer snel vergeten omdat de blik snel op de play-offs moest. “Er waren een aantal momenten waarin we scherper hadden kunnen zijn. Het was een wedstrijd die er voor mij absoluut nog toedeed, want ik wilde graag vijfde worden. Maar de play-offs zaten misschien toch al een beetje in het hoofd. Uiteindelijk is dat natuurlijk ook het moment dat het moet gebeuren en ik heb er heel veel zin in om aan de play-offs te beginnen.” Dat doet VVV wel zonder een aantal geblesseerde spelers. Tristan Dekker, Richard Sedláček, Martijn Berden en Thijme Verheijen zullen ontbreken, terwijl er nog een klein vraagteken staat achter de naam van Kees de Boer.

Teamspirit nodig voor resultaat
Dit seizoen kwam VVV tegen Willem II in de competitie niet verder dan een gelijkspel en een nederlaag en dus weet Kruys dat hij dinsdag een moeilijke tegenstander treft. “Willem II is gewoon een hele goede ploeg met veel kwaliteit als team, maar ook veel kwaliteit in individuele spelers. Maar in de play-offs is alles mogelijk en we hebben al vaker laten zien dat we een hecht team zijn dat veel kan bereiken. Die teamspirit moet ons in deze twee wedstrijden gaan helpen. Vergeleken met de laatst wedstrijd tegen Willem II moeten we scherper zijn in het afmaken onze eigen kansen. En alerter zijn in het verdedigen van spelhervattingen, want toen we in Tilburg met 1-2 verloren, viel één tegendoelpunt uit een spelhervatting waarbij we stonden te slapen. Ik denk dat het vooral belangrijk wordt dat we snel handelen, aangezien zij vaak snel doordekken en dus in de duels komen.”

‘Moeten er vol voor gaan’
Kruys is dus duidelijk in wat hij dinsdag verwacht van zijn ploeg in de jacht op een goede uitgangspositie voor de return in Tilburg van zaterdag. “We zullen mee moeten gaan met het tempo van Willem II en er vol opklappen. Ik verwacht dat we met een bepaalde energie gaan spelen, zeker in een thuiswedstrijd voor eigen publiek. We moeten niet alleen maar gaan afwachten of tegenhouden, maar er vol voor gaan. Net zoals we dat hebben gedaan in de tweede helft thuis tegen De Graafschap. Want het is mooi dat we de play-offs hebben gehaald, maar we doen er natuurlijk wel echt in mee om iets te bereiken.”

De wedstrijd VVV-Venlo – Willem II begint dinsdagavond om 18.45 uur en er zijn nog kaarten te koop in de fanshop of in onze online ticketshop via onderstaande knop!

Media