
VVV-Venlo heeft zaterdagmiddag in een bijna uitverkochte Koel verloren van FC Emmen. Op de dag dat het iconische stadion van de Koelclub precies vijftig jaar bestond, ging de ploeg van trainer Jos Luhukay onderuit tegen de koploper van de Keuken Kampioen Divisie: 0-2.
Nadat het nieuwe nummer D’n Berg Op in het stadion werd gezongen kwamen de spelers van VVV en Emmen het veld op door een erehaag van de VVV-selectie van 1971-72, de lichting die als allereerste in De Koel speelde. Bij die opkomst werd een prachtig spandoek omhoog gehesen op de lange zijde van het stadion met de tekst ‘Van de majjem, door ’t greunveld wies De Koel’. Aan feeststemming dus geen gebrek, maar het scheelde niet veel of Emmen verstoorde dat feestje al na twee minuten. Yahcuroo Roemer, die de zieke Carl Johansson verving in de basis, maakte een overtreding op de rand van het strafschopgebied en daarop wees scheidsrechter Martin Pérez naar de stip. Gelukkig voor VVV schoot Redan Kharchouch de bal vanaf elf meter echter over het doel van Delano van Crooij.
VVV wakker geschud
Die misser zorgde voor gejuich in De Koel en was voor VVV ook direct het moment om zelf op jacht te gaan naar de openingstreffer. Na zes minuten kreeg Kees de Boer ook een uitgelezen kans om de score te openen namens de thuisploeg, maar na een goede combinatie in de zestien schoot de middenvelder van dichtbij via de buitenkant van de paal naast. VVV bleef de druk er vervolgens een tijdje ophouden en kreeg in de 25ste minuut opnieuw een aardige mogelijkheid. Aanvoerder Brian Koglin kopte uit een vrije trap net naast. Daarna drong Emmen weer wat meer aan en werd Van Crooij voor het eerst aan het werk gezet. De VVV-goalie redde goed op een afstandsschot, iets wat collega-doelman Michael Brouwer kort daarna aan de andere kant deed op een gevaarlijk schot van Rayan El Azrak.
Geen doelpunten voor rust
Het bleef na het eerste halfuur dus wachten op het eerste doelpunt. Joeri Schroijen dacht dat doelpunt te kunnen gaan maken na een snelle vrije trap van Nick Venema. De buitenspeler kon de slimme spelhervatting alleen op Emmen-doelman Brouwer af, maar scheidsrechter Pérez wilde van een snelle vrije trap niets weten en floot op dat moment af. Dat Schroijen de bal daarna fraai over de keeper in het doel wipte, leverde VVV dus niets op. Zo moesten de Venlonaren dus genoegen nemen met een ruststand van 0-0, al had de ploeg van Luhukay ook nog met een achterstand de onderbreking in kunnen gaan. Op slag van rust kon Kharchouch namelijk alleen op Van Crooij af, maar de man van de gemiste penalty schoot de bal rakelings naast het Venlose doel.
Emmen op voorsprong
Zo herhaalde het scenario van de vorige thuiswedstrijd tegen FC Volendam zich dus. Opnieuw begon VVV tegen de koploper met een stand van 0-0 aan de tweede helft. Nadat er in de rust afscheid werd genomen van clubicoon Danny Post kon de thuisploeg in het eerste gedeelte van het tweede bedrijf vooral tegenhouden en daar slaagde het heel behoorlijk in. Hoewel Emmen wel een aantal keer gevaarlijk was, werden er geen echte kansen weggegeven door VVV. Toen dat in de 67ste minuut wel gebeurde, was het ook direct raak voor de bezoekers. Een lange bal werd door Sem Dirks niet lekker weggekopt, waarna Rui Mendes de bal hard voorbij Van Crooij schoot en de score opende.
Met Stan van Dijck en Sven Braken als invallers in de ploeg moest VVV in de slotfase alles op alles zetten om in ieder geval een punt te pakken op het jubileum van De Koel. Dat punt kwam er uiteindelijk niet, in tegendeel. Na slordig balverlies van Dirks kon Azzeddine Toufiqui alleen op doelman Van Crooij af en de rechtsbuiten schoot vervolgens onverbiddelijk de 0-2 binnen. Zo moest VVV op een feestelijke middag genoegen nemen met een nederlaag.
VVV-Venlo – FC Emmen: 0-2 (0-0)
67. 0-1, Rui Mendes.
90+2. 0-2, Azzeddine Toufiqui
Opstelling VVV-Venlo: Delano van Crooij; Tobias Pachonik, Brian Koglin, Sem Dirks, Simon Janssen; Mitchell van Rooijen (50. Ian Hussein Ngobi), Kees de Boer (77. Sven Braken), Rayan EL Azrak; Yahcuroo Roemer, Nick Venema, Joeri Schroijen (77. Stan van Dijck).
Opstelling FC Emmen: Michael Brouwer; Arnaud Luzayadio, Keziah Veendorp, Miguel Araujo, Lorenzo Burnet; Rui Mendes, Oussama El Azzouzi, Jari Vlak, Jasin-Amin Assehnoun; Peter van Ooijen, Reda Kharchouch.