
Vrijdagavond gaat VVV-Venlo op bezoek bij Helmond Sport op jacht naar drie belangrijke punten in de strijd om de play-offs. De ploeg van trainer Rick Kruys kan bij winst goede zaken doen en de oefenmeester hoopt dan ook dat zijn formatie vrijdag vanaf het eerste fluitsignaal de juiste energie op de mat kan leggen.
VVV verloor vorige week in eigen huis van Jong Ajax (0-1) en is na een reeks zonder overwinningen weer eens toe aan een driepunter. Kruys weet dat het daarvoor wel beter zal moeten dan tegen Jong Ajax. “De eerste helft was natuurlijk niet goed. Er zat heel weinig beweging in de ploeg en daardoor kwamen we niet aan voetballen toe. Ondanks die slechte eerste helft lieten we ons niet uit het veld slaan en heb ik na rust een veel sterker VVV gezien. Een opportuun VVV dat kansen creëerde en mij het gevoel gaf dat dat het doelpunt wel zou gaan vallen. Helaas viel dat doelpunt uiteindelijk aan de andere kant van het veld.”
Strijdbaar
Ondanks de nederlaag tegen de Amsterdamse beloften weigert Kruys bij de pakken neer te zitten. “We zijn gewoon met zijn allen heel strijdbaar. Ik weet dat het beter moet en de jongens weten dat ook. We zitten momenteel in een mindere periode, maar dat is misschien ook wel inherent aan onze ploeg. Ik weiger dan ook om bij de pakken neer te gaan zitten. Er zit nog altijd veel energie in deze ploeg, dat spat er van af op de trainingen. Hopelijk kunnen we het vrijdag in Helmond ook vanaf het begin laten zien in een belangrijke wedstrijd.”
Play-offs in eigen hand
En een belangrijke wedstrijd is het inderdaad gezien de ranglijst. De ploeg van Kruys heeft deelname aan de play-offs volledig in eigen hand, maar weet dat het met een voorsprong van slechts vier punten een overwinning goed kan gebruiken. “Daarom wil ik een strijdbaar VVV zien dat net als in de tweede helft tegen Jong Ajax veel duels wint en kansen afdwingt. Vervolgens zullen we dan ook beter met die kansen om moeten gaan dan vorige week. Als we dat de komende wedstrijden doen, dan weet ik zeker dat we die play-offs veilig gaan stellen.”
Vrijdag in Helmond kan VVV een grote stap zetten richting die felbegeerde play-offs. Daarbij kunnen de Venlonaren alleen niet beschikken over een viertal geblesseerde spelers. Thijme Verheijen, Carl Johansson, Martijn Berden en Richard Sedláček zijn niet fit genoeg voor het treffen met de nummer zestien van de Keuken Kampioen Divisie.
De wedstrijd Helmond Sport – VVV-Venlo begint vrijdagavond om 20.00 uur en is te volgen via het schakelprogramma op ESPN en via ons liveverslag op Twitter.