
VVV-Venlo heeft vrijdagavond genoegen moeten nemen met een nederlaag op bezoek bij Heracles Almelo. In een waar doelpuntenfestijn toonde de ploeg van trainer Rick Kruys veerkracht door zich via doelpunten van Daan Huisman, Nick Venema en Kees de Boer terug te knokken in de wedstrijd, maar uiteindelijk ging het toch onderuit: 5-3.
Kruys kon in Almelo geen beroep doen op Richard Sedláček, die net als Sem Dirks niet fit genoeg was om te spelen. Mitchell van Rooijen verving Sedláček op de rechtsbackpositie, terwijl de rest van het elftal hetzelfde was als een week eerder tegen Jong FC Utrecht. De nieuwe aanwinst Kristófer Kristinsson ontbrak vrijdag nog vanwege ziekte. Onder kletsnatte weersomstandigheden begonnen Heracles en VVV op het Almelose kunstgras aan de wedstrijd. Gesteund door het thuispubliek begon Heracles iets overtuigender en dat leidde na zeven minuten tot de eerste kans. Emil Hansson schoot vanuit kansrijke positie net over het doel van Lukáš Zima, die net een voorzet vanaf de linkerkant onderschept had. Vier minuten later werd ook VVV voor het eerst gevaarlijk. Brian Koglin kopte bij de eerste paal over uit een goede corner van Robert Klaasen.
Twee tegendoelpunten in drie minuten
Na dat moment viel er een kwartier lang geen echte uitgespeelde kans te noteren. Totdat Heracles in de 25ste minuut op voorsprong kwam. De thuisploeg zette VVV al een tijdje serieus onder druk zonder echt gevaarlijk te worden, maar toen ze weer voor het eerst kansrijk voor het Venlose doel opdoken, was het wel direct raak. Anas Ouahim kreeg de bal gelukkig voor zijn voeten in het strafschopgebied en schoot Heracles met een fraai schot in de kruising op voorsprong. VVV leek even ontdaan na die tegentreffer, want drie minuten later gaf het opnieuw een doelpunt weg. Nikolai Laursen kon een voorzet vanaf de linkerkant bij de tweede paal onbedreigd binnenlopen.
Huisman brengt spanning terug
In de tien minuten na de 2-0 kwam VVV langzaam wat meer in de wedstrijd en begon het ook iets beter te voetballen. Dat leverde in eerste instantie geen grote kansen op, maar vijf minuten voor rust was het dan toch raak voor de Venlonaren. Na een goede aanval over de rechterkant via Sven Braken en Simon Janssen kwam de bal bij Nick Venema en die bediende Janssen perfect. De linksback dook vrij op voor het doel en gaf de bal perfect voor op Huisman, die de bal van dichtbij binnentikte. Zo zette de huurling van Vitesse de aansluitingstreffer op het scorebord met zijn eerste doelpunt voor VVV. Direct daarna dachten de bezoekers zelfs al aan de gelijkmaker, maar een afstandsschot van Klaasen kon worden gepareerd door Heracles-doelman Michael Brouwer.
Achterstand ondanks comeback
Bij de start van het tweede bedrijf liet VVV direct zien wat de intenties waren: op jacht naar de gelijkmaker. Venema waarschuwde Heracles al met een schot dat een metertje voorlangs ging uit de eerste aanval vanaf de aftrap. Ondanks die waarschuwing was de thuisploeg nog niet helemaal wakker. Doelman Brouwer leverde de bal zomaar in bij Braken, waarna Venema de 2-2 binnen kon schieten. Lang kon VVV echter niet genieten van die gelijkmaker, want in de 55ste minuut keek het alweer tegen een achterstand aan. Een lange bal viel over de Venlose defensie, waarna Ouahim de thuisploeg beheerst op voorsprong schoot met zijn tweede doelpunt van de avond. Vervolgens herhaalde het scenario van de eerste helft zich. Ook nu incasseerde VVV namelijk binnen vijf minuten de volgende tegentreffer. Lucas Schoofs kon vrij binnenkoppen uit een corner: 4-2.
VVV geeft niet op
Zo keek VVV dus opnieuw tegen een achterstand van twee doelpunten aan. Ook nu gaf de ploeg van Kruys zich echter nog niet gewonnen. In de 68ste minuut zorgde De Boer voor de aansluitingstreffer. De middenvelder kopte de bal van dichtbij binnen nadat Braken een voorzet van Van Rooijen knap teruglegde met het hoofd. Waar VVV tegen TOP Oss en Jong FC Utrecht in de slotfase op jacht ging naar het winnende doelpunt leek een gelijkspel in de laatste twintig minuten het maximaal haalbare voor de Venlonaren. Tien minuten voor tijd bracht Kruys Carl Johansson en Özcan Yasar binnen de lijnen om de gelijkmaker te forceren, maar het doelpunt viel helaas aan de andere kant. Sylian Mokono besliste de wedstrijd met een fraai schot in de verre bovenhoek.
Heracles Almelo – VVV-Venlo: 5-3 (2-1)
25. 1-0, Anas Ouahim.
28. 2-0, Nikolai Laursen.
41. 2-1, Daan Huisman.
48. 2-2, Nick Venema.
55. 3-2, Anas Ouahim.
60. 4-2, Lucas Schoofs.
68. 4-3, Kees de Boer.
82. 5-3, Sylian Mokono.
Opstelling Heracles Almelo: Michael Brouwer; Sylian Mokono, Sven Sonneberg, Justin Hoogma, Ruben Roosken; Sem Scheperman, Lucas Schoofs, Anas Ouahim (68. Marco Rente), Nikolai Laursen (68. Kasper Lunding), Emil Hansson; Samuel Armenteros (45. Rigino Cicilia).
Opstelling VVV-Venlo: Lukáš Zima; Mitchell van Rooijen (78. Özcan Yasar), Rick Ketting, Brian Koglin, Simon Janssen; Robert Klaasen (84. Levi Smans), Kees de Boer, Thijme Verheijen (78. Carl Johansson), Daan Huisman (62. Tristan Dekker); Nick Venema, Sven Braken.