
VVV-Venlo gaat vrijdagavond op jacht naar de vijfde overwinning van het seizoen. De huidige nummer zes van de Keuken Kampioen Divisie speelde vorige week in Covebo Stadion – De Koel – teleurstellend gelijk tegen Jong PSV, maar krijgt tegen Telstar de kans om dat voor eigen publiek direct recht te zetten.
Trainer Rick Kruys hoopt op een reactie van zijn ploeg na het gelijkspel van vorige week, dat volgens de oefenmeester onnodig was. “Als je vijf minuten voor tijd nog op voorsprong staat, dan baal je natuurlijk als je zo laat nog de gelijkmaker weggeeft. Dat is iets wat we moeten verbeteren, maar aan de andere kant was ik over het spel aan de bal in fases best wel tevreden. Dus er zijn ondanks het gelijkspel positieve dingen die we mee kunnen nemen uit die wedstrijd.”
Met die positieve dingen in het achterhoofd neemt VVV het vrijdag op tegen Telstar, opnieuw in eigen huis. “We zijn wel de favoriet, zeker in eigen huis. Maar we mogen Telstar echt niet onderschatten. Helemaal niet als je ziet wat ze dit seizoen in uitwedstrijden hebben gepresteerd. Ze hebben gelijkgespeeld bij Jong Ajax, gewonnen op bezoek bij Almere City en daarnaast hebben ze het ook Willem II lastig gemaakt. Dat zegt wel wat over hoe stug Telstar is.”
Basisdebuut Van der Gouw
Kruys kan vrijdag in ieder geval niet beschikken over Lukáš Zima, die tegen Jong PSV geblesseerd uitviel en deze week werd geopereerd aan zijn enkel. “Hij schopte een bal weg, heel onschuldig eigenlijk, maar daarna hoor je dat hij er drie maanden uitligt. Dat is heel zuur voor hem, maar zeker ook voor ons.” Met Ennio van der Gouw heeft VVV echter een prima vervanger in huis, zo is Kruys van mening. “Ik heb in de voorbereiding al gezegd dat ze elkaar niet zoveel ontlopen. Uiteindelijk koos ik voor de ervaring van Lukáš, maar we hebben alle vertrouwen in Ennio. Ik ben ervan overtuigd dat hij een hele goede keeper gaat worden en dit is een mooie test voor hem.”
Dekker twijfelgeval, Dirks keert terug
Naast het ontbreken van Zima is Tristan Dekker een twijfelgeval voor het duel met Telstar. De verdediger annex middenvelder maakte tegen Jong PSV na maanden blessureleed zijn rentree in de basisopstelling, maar heeft daar lichte klachten aan overgehouden. “Het is een beetje een kwakkelweek voor Tristan, dus ik weet nog niet zeker of hij kan spelen. Daartegenover staat wel dat Sem Dirks weer helemaal fit is en dus zou kunnen starten.” Met Dirks weer bij de wedstrijdselectie hoopt Kruys de zure nasmaak van het gelijkspel tegen Jong PSV snel weg te spoelen. “Het is fijn dat we direct weer in eigen huis spelen. Hopelijk kunnen we de supporters nu wel trakteren op een overwinning.”
De wedstrijd VVV-Venlo – Telstar begint vrijdagavond om 21.00 uur (!) en er zijn nog kaarten te koop in onze fanshop en online ticketshop.