Alles heej is VVV! De Koel! De Club! De Kleure!
Vrijdag 19 December 2025

Hattrickheld Zandbergen bezorgt VVV-Venlo thuiszege op FC Dordrecht

VVV-Venlo heeft het jaar 2025 vrijdagavond in stijl afgesloten met een overwinning op FC Dordrecht. In Seacon Stadion – De Koel – bezorgde Dean Zandbergen de ploeg van trainer Peter Uneken met drie doelpunten hoogstpersoonlijk de zege: 3-1.

Na de overwinningen op bezoek bij RKC Waalwijk en FC Den Bosch ging VVV in eigen huis op jacht naar de derde overwinning op rij. Dat deed het zonder de geschorste Michael Davis en aanvoerder Gabin Blancquart. Ook zonder dat duo en de geblesseerde Jorn Triep en Thomas Reinders speelde VVV een wervelende eerste helft. Waar er in de vorige twee wedstrijden pas in de blessuretijd werd gewonnen, namen de Venlonaren vrijdagavond al voor rust afstand van Dordrecht. In de derde minuut werd de thuisploeg voor het eerst gevaarlijk via Diego van Oorschot, die vrij voor het doel net iets later bij de bal kwam dan Dordrecht-doelman Celton Biai. Nog binnen het kwartier kreeg ook Zandbergen zijn eerste kans, maar uit een goede voorzet van Lars de Blok mikte de spits over.

Hattrick
Zandbergen hoefde echter niet lang te wachten om alsnog zijn eerste doelpunt van het seizoen te maken. In de 21ste minuut was het dit keer Navarone Foor die de bal perfect voorzetten, waarna Zandbergen de bal feilloos binnenkopte. Daarmee was de Venlose spits los, want nog binnen het halfuur was het opnieuw raak. Dit keer kwam de voorzet laag vanaf de rechterkant op Zandbergen, die de bal met rechts heerlijk in de kruising schoot: 2-0. Alsof dat nog niet genoeg was, bleef de aanvaller ook daarna gevaarlijk én trefzeker. In de 33ste minuut, vier minuten na zijn tweede doelpunt, completeerde Zandbergen zijn hattrick. Met zijn tweede assist van de avond zette Foor de spits vrij voor het doel, waarna Zandbergen oog in oog met doelman Biai rustig bleef.

Dordrecht doet iets terug
Zo ging VVV met een comfortabele voorsprong de rust in, maar na de onderbreking liet Dordrecht al snel zien dat het zich nog niet gewonnen gaf. Een afstandsschot van de bezoekers ging via een VVV’er via de lat over. Uit de corner die daarop volgde moest doelman Youri Schoonderwaldt met een geweldige reflex een doelpunt voorkomen, waarna Dordrecht in de rebound opnieuw de lat raakte. Zo was VVV dus gewaarschuwd, maar in de 61ste minuut incasseerde het toch een tegendoelpunt. Yannick Eduardo kreeg de bal in de zestien op gelukkige wijze voor zijn voeten en deed iets terug: 3-1. Op dat moment had Uneken al voor de eerste keer gewisseld. Driess Saddiki en Bjorn van Zijl kwamen in de ploeg voor Layee Kromah en Mohammed Odriss.

Overwinning niet meer in gevaar
Ondanks het tegendoelpunt was er met een marge van twee nog niets aan de hand voor VVV, dat met nog twintig minuten te spelen ook Joshua Eijenraam en Lasse Wehmeyer inbracht als vervangers van Sylian Mokono en Nassim Ait Mouhou. Tien minuten voor tijd bracht Uneken ook Joep Kluskens nog binnen de lijnen voor Foor. Met die verse krachten in de ploeg slaagde VVV erin om de 3-1 voorsprong vast te houden en de zege over de streep te trekken. En zo sloot VVV het jaar 2025 in stijl af met drie doelpunten én drie punten in eigen huis.

VVV-Venlo – FC Dordrecht: 3-1 (3-0)
21. Dean Zandbergen, 1-0.
29. Dean Zandbergen, 2-0.
33. Dean Zandbergen, 3-0.
61. Yannick Eduardo, 3-1.

Opstelling VVV-Venlo: Youri Schoonderwaldt; Sylian Mokono (68. Joshua Eijgenraam), Luuk Verheij, Philip Heise, Lars de Blok; Mohammed Odriss (57. Driess Saddiki), Navarone Foor (82. Joep Kluskens), Diego van Oorschot; Layee Kromah (57. Bjorn van Zijl), Dean Zandbergen, Nassim Ait Mouhou (68. Lasse Wehmeyer).

19 December 2025 20:00